رسانه دیدروزنامه ها/نشریات چاپی

روزنامه خراسان ۷۶ ساله شد

روزنامه خراسان 76 ساله شد

خراسان یکی از روزنامه های خوب و قدیمی کشور امروز وارد هفتادوششمین سالگرد انتشار خود شده است.

مهدی حسن زاده درباره این سالگرد ویژه یادداشتی در روزنامه خراسان نوشته است. برگزیده ای از این یادداشت:

←هفتادوششمین سالگرد تاسیس خراسان یک پیام مهم دارد. آن هم راز مانایی یک نشان است. نشانی که تجاری نیست اما سال ها با جلب اعتماد مخاطب و اتکا به درآمد آگهی های مخاطب و فروش روزنامه توانسته در قالب یک برند تجاری موفق هم ظاهر شود. مجموعه ای که با ورود به صنعت چاپ توانسته است فراتر از انتشار روزنامه، با به‎روزرسانی دستگاه های چاپ کتاب و سایر اقلام، نقش ویژه ای برای خود در حوزه صنعت نیز تعریف کند. جایی که با گسترش فضای مجازی از اوایل دهه ۹۰، شاهد اقبال روزافزون مخاطب به کسب خبر از مسیر گوشی های همراه هوشمند بودیم، خراسان قدیمی فکری نو اندیشید و وارد عرصه جوانانه فضای مجازی شد و مجموعه آخرین خبر را به عنوان بزرگ‎ترین مجموعه رسانه ای فضای مجازی کشور راه اندازی کرد.

←اما فراتر از کارکرد تجاری، صنعتی و نوآورانه خراسان، آن چه نخ تسبیح مانایی خراسان در این ۷۶ سال بوده، زیست خراسان در دل مردم است. مردمی که با گذشت سال ها و عبور و مرور دولت های مختلف با گرایش های متنوع، حرف دلشان را در صفحات خراسان خوانده اند. خراسانی که در سیل ویرانگر اخیر زبان مطالبه گر اصلاح مدیریت بحران شهری می شود. در روزهای آلایندگی هوا و ریزگردها از دولت و سازمان حفاظت محیط زیست، تحرک دیپلماسی در حل بحران از طریق ترکمنستان را خواستار می شود. در روزهای خشکسالی علم مدیریت منابع آب را برمی دارد. در برابر کندی در توسعه شبکه آزادراهی استان، موضع گیری می کند. دربرابر نادیده گرفتن حق مردمان این دیار از بودجه های ملی معترض می شود و مسئولان کشوری را خطاب قرار می دهد. در موضوع کلیدی زیارت و ضرورت تامین زیرساخت های پذیرایی از سالانه ۴۰ میلیون زائر، به محضر مولایمان حضرت علی بن موسی الرضا(ع) ادای دین می کند و توجه ویژه به زیرساخت های زیارت را خواستار می شود.

←خراسان البته فقط مسائل و مشکلات را بیان نمی کند. جایی که غرش رعدآسای موشک های فرزندان این سرزمین، خواب را از چشمان ناپاک صهیونیست های جنایتکار می رباید، خراسان با افتخار این حماسه را بر تارک صفحات خود می نشاند. زمانی که دانشمندان این سرزمین، فاصله ایران با فضا را کم می کنند، خراسان با افتخار روایتگر این پیشرفت غرورآفرین می شود. زمانی که تیم های ورزشی کشورمان در جهان افتخارآفرین می شوند، خراسان به این حماسه آفرینی می بالد و آن را بازتاب می دهد و ….

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا