رسانه نگارتیترنما

اگه انصراف میدی، بگو مزاحم نشیم!

درباره حسین انتظامی، پدیده تبلیغات انتخاباتی تلویزیونی

مصطفی قاسمیان

مصطفی قاسمیان

رسانه نگارِ فعال در حوزه فرهنگ و هنر، انتشار یادداشت ها و گزارش های فرهنگی هنری در رسانه های معتبر داخلی

 

این روزها و در حالی که هنوز مناظره‌ها به عنوان مهمترین برنامه‌های انتخاباتی آغاز نشده‌اند، بین برنامه‌های تبلیغاتی، «میزگرد فرهنگی» که عصرها از شبکه ۲ سیما پخش می‌شود، بیشتر مورد توجه قرار گرفته و میان چهره‌های حاضر در برنامه‌ها، نه خود نامزدها، بلکه یک کارشناس فرهنگی است که بیش از دیگران به چشم آمده: حسین انتظامی. او با سؤالاتش مهمترین لحظات ۳ میزگرد اول فرهنگی را رقم زد.

انتظامی ابتدا با پرسش صریح و غیرمنتظره از محمدباقر قالیباف، درباره ۲ خبرنگار منتقد او که در روزهای اول تبلیغات بازداشت شدند، توجهات را جلب کرد و روز بعد با سؤال جالبی که از امیرحسین قاضی‌زاده هاشمی، درباره احتمال انصراف او پرسید. روز سوم هم با اصرار برای اخذ پاسخ شفاف از سعید جلیلی درباره برخورد با بی‌حجابی، منتقد جواب مبهم او شد؛ چنان که پاسخ دوپهلوی قالیباف درباره فیلترینگ اینستاگرام را هم نقد کرد.

سؤالات انتظامی از نامزدها صریح، شجاعانه و البته با لحن مؤدبانه است و کسی توقع ندارد آن‌ها را از قاب صداوسیما بشنود. او با نگاه ژورنالیستی، نظرات اجتماع بزرگی از مردم را نمایندگی می‌کند که معمولا در رسانه ملی نادیده گرفته می‌شوند. در شرایطی که کارشناس دیگر از نامزدها می‌خواهد برنامه مقابله با فضای رهای شبکه‌های اجتماعی ارائه دهند، انتظامی پرسش واقعی مردم را می‌پرسد: آیا فیلترینگ را برخواهند داشت؟

entezami

اگر امروز حسین انتظامی در قاب رسانه توجهات را جلب کرده و عده‌ای به شوخی می‌گویند کاش نامزد انتخابات بود، به علت سابقه و دانش رسانه‌ای، توجهش به افکار عمومی، شجاعت او و البته اقدام جالب صداوسیماست که او را در چنین قابی قرار داد. آن هم در حالی که معمولا تلویزیون به پرسش‌کنندگانی روی خوش نشان می‌دهد که با جواب‌های دوپهلو قانع شوند و به مثابه یک ژورنالیست، به دنبال دغدغه‌های واقعی مردم نباشند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا