رسانه نگاران و هوش کلامی

جدول‌ها؛ راز ارتقای هوش کلامی

چرا رسانه نگاران باید هوش کلامی را بیاموزند؟/قسمت یازدهم

عیسی محمدی

عیسی محمدی

رسانه نگار/شاعر/ کارشناس تولید محتوا، مدیر رسانه و مشاور/علاقمند به توسعه فردی و برندینگ
قبل از خواندن یادداشت،لطفا این مقدمه را مطالعه بفرمایید: چرا رسانه نگاران باید هوش کلامی را بیاموزند؟

نسبت شما با حل کردن جدول چطور است؟ احتمالا زیاد دل و دماغش را نداشته باشید. اما جدول حل کردن، یکی از بهترین راه‌های ارتقای هوش کلامی شما و انبان واژه‌های شماست. به واقع حل جدول، باعث می‌شود تا به ذهن‌تان فشار بیاورید و واژه‌های مورد نیاز را کشف کنید. همین فشار وارد کردن به ذهن‌تان، باعث خواهد شد تا قدرت استخدام واژگان در شما رشد پیدا کند. احتمالا اگر دقت کرده باشید، شهروندانی که عادت به حل کردن جدول دارند، عموما بیان بهتری هم دارند و راحت‌تر می‌توانند تعریف و توصیف و … کنند.
امروزه جدول‌های اینترنتی زیادی وجود دارند که روز به روز می‌توانید آن‌ها را حل کنید و یک قدم، به سمت هوش کلامی بالاتر و عمیق‌تر حرکت کنید. نسخه‌های پی‌دی‌اف روزنامه‌ها هم هست که بخش جدول را می‌توانید پرینت گرفته و جدول حل کنید. ضمن این‌‌که جدول‌های مختلفی هم وجود دارد که می‌تواند به کار شما بیاید.
بعد از مدتی که به حل کردن جدول عادت کردید، حتی می‌توانید زمان را اندازه گرفته و در زمانی مشخص، سعی کنید جدول را حل کنید. در این صورت می‌توانید فشار بیشتری به ذهن‌تان وارد کنید تا درست مثل شطرنج‌بازان سرعتی، برق آسا اقدام به استخدام و کشف واژه‌ها کنید. طبیعی است که با این روش، هوش کلامی شما تیزتر و تیزتر و باز هم تیزتر خواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا